Лазерний промінь – для краси шкіри

Лазерний промінь – для краси шкіри

Останнім часом все більшої популярності набуває така косметологічна процедура, як лазерна епіляція та лазерна коагуляція судин

У попередньому випуску “Шарму” ми друкували статтю, яка висвітлювала основні аспекти проведення цієї процедури, але у наших читачів виникло багато запитань, на які ми попросили відповісти власницю салону краси “Перлина”, голову Львівського осередку асоціації косметологів України Надію Федець.

Видалити волосся з допомогою лазера можна назавжди чи просто на довгий термін?

Лазерна епіляція – це назавжди і надовго, тому що ефект гальмування росту волосся проявляється вже після першої процедури, а для досягнення ефекту гладенької шкіри потрібно провести від трьох до семи процедур.

Чи ця процедура болюча?

У кожної людини є свій “поріг чутливості”. Ваші відчуття залежатимуть від того, якою є потужність охолодження головки лазера, а також від місця, на якому проводиться процедура. Найчутливішою є зона бікіні та верхньої губи. Свої відчуття пацієнти описують від “нічого не відчуваю” до “легкого короткочасного поколювання”.

Які можуть бути побічні ефекти та протипоказання до проведення процедур?

Насамперед лікар уважно повинен оглянути пацієнта та правильно вибрати потужність світлового променя. Тоді ускладнень не буде. Якщо ж ваша шкіра надто чутлива або була завищена потужність лазера, то можуть з’явитися піхурці, кірочки, гіпо- або гіперпігментація. Протипоказаннями до проведення процедури є вагітність пацієнтки, а також наявність в анамнезі онкологічних захворювань.

Чому не можна видалити все волосся за одну процедуру?

За один раз волосся можна видалити тільки за допомогою рентгенівського опромінення, яке діє, в основному, на молоді клітини. Лазерна ж епіляція діє тільки на ті волосинки, які знаходяться в активній фазі росту (анагені). Ті ж волосинки, що знаходяться у фазах спокою та випадіння, є нечутливими до дії світлового променя, і тому необхідно провести декілька процедур, щоби “спіймати” їх усіх, коли вони тільки починають рости.

Чи є пацієнти, яким лазер не допоможе?

Звичайно ж є. Лазер не впливає на біле та сиве волосся, бо в ньому відсутній пігмент меланіну, який є своєрідною “мішенню”, що поглинає лазерну енергію. Також якщо надмірне оволосіння викликане гормональними проблемами, які не будуть лікуватися, то немає гарантії, що через декілька років інші волосинки не будуть перероджуватися зі світлих пушкових на темні та загрубілі.

Чи допомагає лазерна епіляція при врослому волоссі?

На жаль, ця проблема є дуже актуальною у пацієнтів, які видаляли волосся з допомогою різноманітних методів, і саме лазерна епіляція найефективніше бореться з врослим волоссям.

З якою частотою необхідно проводити процедури лазерної епіляції?

Частоту проведення процедури індивідуально визначає лікар. Це залежить від зони, на якій проводилась епіляція, а також від того, яка за рахунком процедура проводиться. Загалом, період між епіляціями може становити від
4-5 тижнів до трьох – чотирьох місяців.

Яких рекомендацій треба дотримуватись перед проведенням процедури?

Не відвідувати солярій та не загоряти під сонцем за 4-6 тижнів до проведення процедури, не використовувати інших методів епіляції, окрім гоління. Бажано побувати на прийомі у ендокринолога та вияснити причину надмірного росту волосся та проконсультуватися на предмет лікування. Не можна комбінувати лазерну та фотоепіляцію. Бажано, щоб вас вів той самий спеціаліст, бо він підбирає оптимальну потужність світлового променя.